مجموعه بازی پلی اتیلن

مجموعه بازی پلی اتیلن

مجموعه بازی پلی اتیلن ( وسایل بازی پلی اتیلن ) :

مجموعه بازی پلی اتیلن یکی از تجهیزاتی است که امروزه در همه پارکها و محوطه های بازی کودکان می بینیم یا حداقل بیشتر از لوازم بازی فلزی گودکان شاهد هستیم . اکنون می خواهیم به تعدادی از دلایلی که مسئولین و متصدیان امر تجهیز پارکها ، این مجموعه ها را به مجموعه های فلزی ترجیح می دهند را بررسی کنیم .

ایمنی و امنیت بالا :

برای همه ما امنیت و ایمنی کودکانمان در هنگام بازی از همه چیز مهمتر و واجب تر است . در گذشته که از وسایل بازی فلزی در پارکها استفاده می شد ، چندین مورد سقوط و برخورد برای اطفال و کودکان خردسال در کشور گزارش شد که در مواردی متاسفانه به مرگ کودکان منجر شد . همین مساله کافیست که بخواهیم جهت ایمن سازی محیط بازی کودکان همه جوانب را در نظر گرفته و از تجهیزاتی استفاده کنیم که بالاترین ایمنی را برای بچه ها ایجاد کند .

این تجهیزات به این دلیل که همگی پلاستیک ( پلی اتیلن ) هستند و تحت استاندارد های جهانی تولید می شوند ، کاملاً ایمن بوده و می توانید کودکانتان را با خیال راحت با آنها تنها بگذارید تا بازی کنند .

عدم انتقال حرارت :

مجموعه بازی پلی اتیلن هادی حرارت نیست . در وسایل بازی فلزی این ایراد بسیار چشمگیر است که تحت تاثیر حرارت محیط قرار می گیرند . یعنی در تابستان بسیار داغ و در زمستان بسیار سرد می شوند و عملاً در بیش از نصف سال قابل استفاده نیستند . یعنی کودک در تابستان اگر روی آنها بنشیند یا آنها را لمس کند ، می سوزد و در زمستان یخ می زند . اما وسایل بازی پلی اتیلن تحت تاثیر سرما و گرما قرار نمی گیرد یا حداقل خیلی کم روی آنها تاثیر می گذارد . همین مساله باعث می شود تا در تمام فصول سال حتی در حرارتهای خیلی بالا و خیلی پایین هم قابل استفاده هستند .

قابل استفاده در همه استانها کشور :

مجموعه بازیهای پلی اتیلن به دلیل یک تکه بودن و تولید به صورت روتاسیون ( چرخشی ) در برابر هر گونه انقباض یا انبساطی که حاصل از تغییر دمای محیط است ، مقاوم هستند . این خاصیت سبب می گردد که این سازه ها تا دمای 80 درجه سانتیگراد گرما را بدون تغییر در شکل و کیفیت به راحتی تحمل کنند . نکته جالب قضیه اینجاست که در این دما یا بالاتر از آن قابلیت احتراق ندارند و آتش نمی گیرند . این قابلیت منحصر به فرد سبب گردیده تا در تمام نواحی کشور و اقلیمهای با آب و هوای متنوع قابل استفاده باشند .

مشخصات فنی سازه های مجموعه بازی پلی اتیلن :

وسایل بازی پلی اتیلن از دو قسمت عمده تشکیل می شوند :

  • قسمت اسکلت فلزی
  • قطعات پلی اتیلنی

قسمت اسکلت فلزی :

همانطور که از نامش پیداست نقش نگهدارنده و استخوان بندی سازه را تشکیل می دهد . این سازه های فلزی به صورت ایستگاهی تولید می شوند و اینکه چه امکاناتی قرار است روی اسن سازه سوار شود ، به تعداد ایستگاه های آن مربوط است .در واقع ایستگاه ها نقش رابط را بین تجهیزات بازی می کنند و البته نگدارنده آنها هم هستند . هر چقدر تعداد ایستگاه یک مجموعه بیشتر باشد ، قیمت آن نیز افزایش می یابد .

قسمت پلی اتیلن :

قطعات پلی اتیلنی مجموعه بازی های پلی اتیلنی شامل راه پله ، سرسره ساده کوتاه ، سرسره ساده بلند ، سرسره موجدار ، سرسره مارپیچ ، دیواره ها ، سقف ها و … می شوند که به سازه فلزی پیچ شده و مستجکم می شوند . این سازه ها در فرآیند تولید به صورت خود رنگ تولید می شوند و رنگ خود را از مواد اولیه سازنده خود می گیرند . لذا هیچگونه تغییر رنگی را در طول زمان و تابش نور خورشید با اشعه UV نخواهند داشت .

مدلهای وسایل بازی پلی اتیلنی تولید شده در گروه تولیدی شهر سامان عبارتند از :

BP 01 , BP 02 , BP 03 , BP 04 , BP 05 , BP 06 , BP 07 , BP 08 , BP 09 , BP 10 , BP 11 , BP 12 , BP 13 , BP 14 , BP 15 , BP 16 , BP 17 , BP 18 , BP 19 , BP 20 , BP 21 , BP 22 , BP 23 , BP 24 , BP 25 , BP 26 , BP 27 , BP 28 , BP 29 , BP 30

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 − 14 =