کاربرد انواع نمونه فونداسیون آماده در صنعت مبلمان شهری :

انواع نمونه فونداسیون آماده تولید شده توسط گروه تولیدی شهر سامان عمدتاً جهت نصب سازه‌ها و پایه‌های فلزی شهری می باشد که به‌عنوان پایه‌چراغ یا پایه‌پرچم مورد استفاده قرار می‌گیرد . البته پایه‌چراغ در معنای عام آن مد نظر ماست . یعنی از پایه‌های چمنی 80 سانتیمتری تا برج‌های نوری 30 متری .

نصب سازه های روشنایی و پایه‌های مرتبط به مبلمان شهری خود یک حرفه تخصصی است ، که نیاز به داشتن مهارت و تجربه بالایی دارد . این نصابان مجرب عملیات نصب را از حفر چاله شروع کرده تا روشن کردن پروژکتورها و تحویل پروژه به مشتری انجام می دهند . بخش اول نصب هر پایه اجرای فونداسیون آن است که بسته به ارتفاع و وزن هر پایه ابعاد و شکل فونداسیون آن متفاوت است . به صورت تقریبی وزن فونداسیونی که کار می‌شود باید سه برابر وزن پایه یا حتی بیشتر از این مقدار باشد .

برای اجرای فونداسیون ابتدا باید طبق نقشه و ابعاد استاندارد چاله‌ای در ابعاد استاندارد حفر کرد . سپس با توجه به استاندارد های تعیین شده به‌وسیله میلگرد و خاموت اقدام به آرماتوربندی کرد . تعداد و نصب بولتهای فونداسیون باید مطابق با بیس‌پلیت پایه‌ای که قرار است نصب شود دارد . لذا معمولاً از طرف شرکت تولید‌کننده شابلونی فلزی برای مشتری ارسال می‌شود که بولتها طبق سوراخ‌های آن جاگذاری و نصب می‌شوند .

در صورتی‌که کارفرما نخواهد فونداسیون را درجا اجرا کند یا در نصب پایه‌ها عجله داشته باشد ، می‌تواند از فونداسیون آماده استفاده کند . برای این کار کافیست شما هنگام سفارش پایه چراغ خیابانی ، پایه چراغ پارکی یا برج نوری در گروه تولیدی شهر سامان ، همزمان سفارش فونداسیون آماده آن را هم بدهید تا همگام با تولید پایه‌ها فونداسیون‌ها هم آماده شده و یکجا برای شما ارسال شود .

در ضمن به علت آماده بودن همه چیز نصب پایه‌ها وبرج‌ها با سرعت بسیار بالایی انجام می‌گیرد و از هزینه اجاره جرثقیل شما به مقدار قابل توجهی کاسته می‌شود .