آبخوری پارکی چیست و چه اهمیتی دارد ؟

آبخوری پارکی یکی از مهمترین و حیاتی ترین تجهیزات مبلمان شهری در پارکها ، بوستانها و اماکن باز شهری است و به علت اینکه با سلامتی مردم ارتباط مستقیمی دارد ، طراحی و سلامت آن بسیار مهم است . پارکها و فضاهای سبز علاوه بر اینکه محلی برای گذراندن ایام و اوقات فراغت خانواده ها و افراد همسایه پارک است تا از طبیعت و فضای سبز پارک بهره برده و کمی از تنش های روزمره خود بکاهند ، محلی برای اسکان مسافرین و خانواده هایی است که از شهر های دور و نزدیک به شهر ما آمده و برای اسکان موقت خود پارکها را انتخاب می کنند .

خوب این افراد که به پارکها مراجعه می کنند یا اسکان موقت پیدا می کنند به دو چیز نیاز مبرم و اساسی دارند . یکی سرویس بهداشتی و دیگری آب شرب سالم و آشامیدنی .

از آنجایی که برای آبیاری فضاهای سبز و درختان از آب خام ( آب چاه ) استفاده می شود که آب مناسبی برای آشامیدن انسان نیست ، لذا لازم و ضروری است که برای نوشیدن آب شرب تمهیداتی اندیشیده شود و تجهیزاتی در سطح پارکها و فضاهای سبز شهری نصب گردد تا این نیاز اصلی مراجعه کنندگان به فضاهای سبز مرتفع گردد .

ضمن اینکه بهداشت و سلامت آنها نیز تضمین شود . این دستگاه ها و تجهیزات چیزی نیست جز آب خوری پارکی .

آبخوری پارکی

آب خوری پارکی باید چه مشخصاتی داشته باشد ؟

آبخوری های پارکی سطح شهر باید دارای ویژگیهای خاصی باشد تا استفاده از آنها برای عموم آسان باشد . از قبیل اینکه دارای امکاناتی که افراد معلول و کودکان نیز بتوانند به راحتی و دون کمک گرفتن از دیگران از آن آب بردارند و دچار مشکل نشوند . به همین جهت گروه تولیدی شهر سامان آبخوری تولید شده خود را به صورت دو طبقه ( دو جایگاه ) تولید می کند .

مورد بعدی نظافت و تمیز کردن آبخوری است که بسیار مهم است . بدیهی است که به علت اینکه آبخوری پارک در فضای باز قرار دارد ، بسیار در معرض آلودگی های محیطی است از طرفی پرندگان و حیوانات هم ممکن است روی سطح آن آلودگی هایی را ایجاد کنند پس ضروری است که در فواصل کوتاه زمانی مورد تمیز کاری و نظافت قرار بگیرند .

در اینجا مسئله اصلی ما مشخص می شود . باید طراحی آبخوری پارکی  را طوری در نظر گرفت که به راحتی قابل نظافت باشد و متریال آن به گونه ای باشد که به واسطه رسیدن رطوبت و آب تخریب نشود و نپوسد . گروه تولیدی شهر سامان در این زمینه برای محفظه زیر شیر آب از سنگ های بسیار زیبا و تراش خورده ای استفاده می کند که به راحتی قابل شستشو بوده و هیچ نوع چرک و آلودگی را به خود جذب نمی کند .

قیمت آب خوری فضای باز چقدر است ؟

برای خرید آبخوری پارکی و تعیین قیمت آب خوري باید چند چیز را مد نظر داشت . این عوامل می تواند به قیمت تمام شده این محصول تاثیر بگذارد :

 1. جنس و متریال استفاده شده در تولید این محصول
 2. ابعاد و اندازه های در نظر گرفته شده
 3. تعداد جایگاه ، شیر آب و کاسه زیر محصول
 4. نوع شیر آب و تجهیزات به کار رفته در داخل آب خوری
 5. تعداد سفارش
2 پاسخ
  • شهر سامان گفته:

   سلام آقای جعفری عزیز . قیمت با توجه به تعداد و متریال کبه کار رفته محاسبه میشه و با تغییر قیمت مواد اولیه تغییر می کنه . لذا با پیام دادن به واتساپ 09123269173 ( آقای جویباری ) از قیمت روز محصول مورد نظرتون مطلع بشین . پایدار و پیروز باشین .

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *