المان شهری فلزی چیست ؟

المان شهری فلزی  یکی از مهمترین شاخصه های طراحی مبلمان شهری و تبلیغات محیطی است که می تواند نقش به سزایی در تبدیل ظاهر خشک و بی روح شهری به یک فضای زیبا و هنری داشته باشد که این امر موجب آرامش بیشتر و کاهش استرس افراد جامعه شده و سیمای شهری را از یکنواختی و تکرای شده خارج می کند . در واقع می توان گفت به کالبد بی روح شهرها ، روح دوباره ای می بخشد .

تولید المان شهری فلزی در گروه تولیدی شهر سامان با نفوذ به ضمیر ناخودآگاه مخاطبان و کسانی که درآن خیابان تردد می کنند ، موجب تصویر سازی ذهنی و تداعی یک فرهنگ ، واقعه یا شعار است . این ترکیب معمارانه که حاصل تلفیق هندسه و حجم است می تواند گویای گویای هویت ، شخصیت و باورهای ملّی و مذهبی یک شهر باشد

تولید المان شهری فلزی :

گروه تولیدی شهر سامان به خاطر دارا بودن واحد طراحی صنعتی  با نرم افزار های تخصصی طراحی سه بعدی مرتبط نظیر کتیا اقدام به طراحی اولیه المان های مورد نظر کرده و بررسی های اولیه از نظر مکانیکی و ظاهری را در رایانه انجام می دهد .

پس از این مرحله المان مورد نظر جهت برشکاری به واحد برشکاری CNC ارسال شده و قطعات آن با دقت زیر یک میلیمتر به وسیله دستگاه برشکاری سی ان سی پلاسما برشکاری شده و ضایعات آن گرفته می شود .

در سالن مونتاژ قطعات بر اساس طرح اولیه با هم مونتاژ شده و شکل می پذیرد و به وسیله دستگاه جوش دی اکسید کربن جوشکاری می شود .

در مرحله رنگ کاری بسته به نوع رنگ تعیین شده ( کوره ای یا هوا خشک ) که البته بستگی به ابعاد کار نیز خواهد داشت ، اقدام به رنگ آمیزی المان شهری مد نظر می شود .

انواع المان شهری فلزی :

انواع المان های شهری تولید شده در گروه تولیدی شهر سامان را می توان به المان های نوشتاری مذهبی اکسترود شده مثل بسم الله الرحمن الرحیم ، صلوات و … نام برد .

سر در ورودی پارکها یا  تصاویر و نقوشی مثل تصویر مادر ، پایه های باد بادک فلزی ، یا نمادهای ملی مذهبی که به صورت فلزی و سه بعدی تولید می شوند هم جزئی از همین المان های فلزی شهری هستند .

نمونه های آماده ای و طراحی شده ای که در وب سایت گروه تولیدی شهر سامان قرار دارد از نوع المان های مذهبی و نوشتاری است که می توان به موارد زیر اشاره کرد .

  1. المان طرح صلوات با دو طرح ( صلوات 1صلوات 2 )
  2. المان طرح محمد رسول الله
  3. المان طرح یا علی ( ع )
  4. المان طرح سبحان الله
  5. المان طرح محمد صل الله علیه
  6. المان طرح علی ولی الله
  7. المان طرح یا رب العالمین
  8. المان طرح الله اکبر
  9. المان طرح یا حسین ( ع )

با مطالعه مقاله بالا که بخشی از یک مقاله کامل و بلند و بالاست در می یابید که دامنه المان های شهری بسیار وسیع است . اما گروه تولیدی شهر سامان در بخشی از این مقوله ، با دارا بودن مهندسین طراح و تجهیزات مخصوص امکان تولید انواع المانهای فلزی شهری را داراست .  در صورت تمایل شما می توانید طرح های مورد نظر خودتان را جهت تولید به واحد طراحی شهر سامان ارسال فرمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *