علت تبدیل پایه چراغ لوله ای به دکوراتیو چیست ؟

تبدیل پایه چراغ لوله ای به دکوراتیو چندی است که مورد توجه مشتریان وفعالان در زمینه تجهیز و مدیریت شهری و روستایی قرار گرفته است . همانطور که مستحظرید پایه چراغ دکوراتیو به طور عام پایه چراغ های لوله ای مشکی رنگ با تزئینات طلایی است که چند سالی است زینت بخش شهرها شده و تصویری بسیار چشم نواز و مدرن به شهرها بخشیده است .

اما به دلیل مسائل اقتصادی ، گرانی آهن  و آلومینیوم و همچنین دستمزد ، قیمت این نوع پایه چراغ کمی بالاست و تامین مالی آن از عهده بعضی از سازمانها یا دهیاریها خارج است . اینجا ما یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم که با حداقل هزینه گایه چراغ های لوله ای قدیمی خودتان را به پایه چراغ دکوراتیو شک امروزی تبدیل کنید . پس لطفاً تا پایان مقاله با ما همراه باشید .

آماده سازی پایه چراغ قدیمی :

به طور خلاصه و به زبان خیلی ساده پایه چراغ دکوراتیو همان پایه چراغ لوله ای است با کمی تزئینات آلومینیومی . شما می توانید پایه چراغ های لوله ای قدیمی تان را با هر اندازه ای به پایه چراغ دکراتیو تبدیل کنید . که ما در زیر سعی می کنیم مراحل آن را توضیح دهیم .

رنگ آمیزی پایه :

بهتر است پایه هی قدیمی را به رنگ مشکی با کیفیت رنگ آمیزی کنید . به این ترتیب که آنها را با باز کردن مهره های بولت از جا درآورده ، رنگ قدیمی را به روش سوزاندن ، سند بلاست یا هر روش دیگری کاملاً از روی سطح فولاد بردارید و کاملاً با شستشو و سمباده به سطح آهن برسانید . هر چه سطح صاف تر باشد و هیچ کونه رنگ یا آلودگی در آن نباشد بهتر است و رنگ جدید با کیفیت بهتر به آهن بچسبد .

براکت ها ( دستک ها ) را دربیاورید و همین کار را روی آنها انجام دهید . بهتر است دستکها را عوض کنید و از دستکهای دکوراتیو استفاده کنید تا امکان استفاده از موشکی و سرنیزه در آن وجود داشته باشد . حالا نوبت رنگ آمیزی است . پایه ها را با رنگ مشکی از جنس رنگهای پودری کوره ی ، اپوکسی ، پلی اورتان یا آلکیدی به طور یکدست و با کیفیت رنگ امیزی کنید و اجازه دهید کاملاً خشک شوند .

رنگ آمیزی پایه چراغ لوله ای برای تبدیل به دکوراتیو

خرید تجهیزات برای تبدیل پایه چراغ لوله ای به دکوراتیو :

تجهیزات دکوراتیو شامل موارد ذیل است :

  1. مبله
  2. گلدانی
  3. تبدیلها
  4. موشکی
  5. سرنیزه
  6. کتیبه

در مورد مبله به صورت مبسوط در مقاله مبله دکوراتیو صحبت کرده ایم . اما به طور اجمالی مبله کاوری است که در پایین پایه می نشیند . دارای دو نوع فولادی و آلومینیومی است . نوع فولادی معروف آن به صورت مکعب مستطیل است که در اطراف آن 4 عدد کتیبه نصب می شود . اما در نوع آلومینیومی به صورت یک مخروط دایره شکل است که در پایین قطورتر و در بالا نازک تر خواهد شد . وزن ابعاد این مبله ها بر روی قیمت آنها تاثیر بسزایی دارد .

از آنجایی که مبله در پایین ترین قسمت پایه شما قرار می گیرد ، در هنگام خرید مبله حتماً دقت کنید سوراخ خروجی مبله ( سوراخ بالایی ) هم اندازه با قطر پایین پپایه شما باشد تا به راحتی جا برود . مبله کاملاً بیس پلیت و بولت ها را می پوشاند و کاور می کند . پس اگر در پایین پایه شما به طور مثال لوله پنج اینچ هست ، حتماً مبله سفارش دهید که متناسب با لوله پنج اینچ باشد .

تبدیل پایه چراغ لوله ای به دکوراتیو
مبله فولادی و کتیبه پایه دکوراتیو

گلدانی :

نوعی کاور زیبای آلومینیومی است که دقیقاً بالای مبله قرار می گیرد. رنگ عمده گلدانی ها طلایی است ولی این رنگ می تواند بنا به درخواست شما تغییر کند . اندازه گلدانی هم باید متناسب با اندازه تکه پایینی لوله پایه چراغ شما باشد . یعنی به طور مثال اگر تکه اول پایه چراغ لوله ای شما ، لوله چهار اینچ است حتماً باید از مبله چار اینچ استفاده کنید .

تبدیل ها :

تبدیلها در واقع نوعی رینگ پوشانده تبدیل در نقطه تغییر مقطع پایه لوله ای شماست . یعنی به طور مثال اگر شما یک پایه چراغ لوله ای 9 متری دارید احتمالاً به صورت سه تکه از پایین 5 اینچ – 4 اینچ – 3 اینچ است . پس برای نقاطی که 5 به 4 اینچ تغییر می کند ، اید یک تبدیل 5 به 4 ینچ بگیرید . برای نقاط تبدیل 4 به 3 اینچ باید تبدیل 4 به 3 اینچ بگیرید و به همین صورت الی آخر .

کتیبه : قطعه ای مستطیل شکل است که هم به صورت آلومینیوم تولید می شود و هم به صورت آهن پرس شده . هر دوی انها زیبا هستند و روی مبله های آهنی شکل مکعبی شکل به وسیله پیچ سرمته یا پرچ نصب می شوند . علت اینکه بعضی از افاد کتیبه آهنی را ترجیح می دند به خاطر بحث سرقت آن است . چون آلومینیوم فلزی گرانبهاست و احتمال سرقت آن وجود دارد . اما از نظر کتیبه آلومینیومی خیلی از کتیبه آهنی زیباتر و قطور تر است .

پایه چراغ دکوراتیو

موشکی و سرنیزه :

همنطور که عرض شد خیلی بهتر است که دستکها و براکت های قدیمی را کنار گذشته و از براکتهای مخصوص دکراتیو استفاده کنید که هزینه پایینی هم دارند . این براکت ها زیبایی پایه شما را بسیار بالا می برند . به نحوی که هیچ کس تشخیص ندهد اینها همان پایه های لوله ای قدیمی هستند . این دستکها در لوله وسط در قسمت بالا یک موشکی آلومینیومی می خورند و در زیر دستک ها دو سرنیزه زیبای الومینیومی دارند که به وسیله پرچ یا پیچ سرمته فیکس می شوند و یک ترکیب عالی را به وجود می اورند .

دستک پایه چراغ دکوراتیو با موشکی و سرنیزه

خوب همانطور که دیدید به راحتی و با هزینه بسیار اندک می توانید پایه های قدیمی خود را به پایه های دکوراتیو شیک امروزی تبدیل کنید . برای مشاوره و خرید می توانید با مشاوران ما تماس حاصل بفرمایید . نظرات ارزشمند شما و همچنین سوالات مفیدتان ضمن اینکه برای ما بسیار ارزشمند است ممکن است سوال یک هموطن دیگر هم باشد و به گونه ای راهنمایی شود . پس لطفاً نظرات و سوالات خو را در زیر مقله عنوان بفرمایید . در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهیم بود .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *