5 محصول برتر مبلمان شهری در ایران  :

محصول برتر مبلمان شهری در ایران کدام محصول است ؟ مبلمان شهری دارای دایره ای بسیار وسیع است که اصناف و شرکتهای مختلف و متنوعی در آن کار می کنند که هر کدام گوشه ای از قعالیتهای مرتبط با این بازار را انجام می دهند . تولید تجهیزات نور پردازی شهری و تجهیزات مبلمان شهری نیز بخش مهم و موثری در این بازار است که در گروه تولیدی شهر سامان به صورت کاملاً مکانیزه ، علمی و تخصصی انجام می پذیرد .

در ذیل به 5 محصول برتر در حوزه نورپردازی شهری و تجهیزات مبلمان شهری که در گروه تولیدی شهر سامان طراحی و تولید می شود ، می پردازیم .

برج نوری

برج نوری یا برج روشنایی :

برج نوری یا برج روشنایی ، سازه ای مرتفع ، فلزی ، چند وجهی با پوشش گالوانیزه گرم است که اکثراً در فضاهای باز شهری نصب می شود . این محصول ، دارای هد نگهدارنده پروژکتورهاست که در دو شکل مختلف تولید می شود ( برج نوری تلسکوپی و برج نوری استادیومی ) .

برج نوری تلسکوپی :

برج نوری تلسکوپی دارای هد دایره ای شکل است که متحرک بوده و از ارتفاع 6 الی 30 متر قابل تولید است . سیستم بالا و پایین برنده برج می تواند به صورت وینچ و گیر بکس دستی یا برقی اتوماتیک باشد که به ارتفاع سازه بستگی دارد . برج نوری تلسکوپی نور را به صورت دایره ای می تاباند و تمام محیط اطراف خود را بدون ایجاد سایه روشن می کند .

برج نوری استادیومی :

برج نوری استادیومی که به برج نوری با هد پرده ای نیز معروف است ، در مواقع و جاهایی مورد استفاده قرار می گیرد که بخواهیم تنها یک سمت را نورپردازی کنیم و در واقع استفاده هدفمند از نور جهت روشنایی یک جهت خاص است بدون اینکه آلودگی نوری ایجاد شود یا مقادیری از نور به هدر برود . هد نگهدارنده پروژکتورها در این برج می تواند ثابت یا متحرک باشد . در صورت ثابت بودن هد ،، روی بدنه برج یک نردبان ( لدر ) نصب می شود و در بالا نیز یک سبد برای جای ایستادن افراد تعبیه می گردد . به این نوع از برج ها اصطلاحاً برجهای لدر دار گفته می شود .

فارغ از اینکه برج نوری در چه مدلی تولید گردد ، سازه آن به صورت تکه های 6 متری ، چند وجهی با گالوانیزه گرم تولید می گردد که به صورت در هم رفتگی ( اورلپ ) داخل هم نصب شده و سازه را در هر ارتفاعی تشکیل می دهند .

پایه چراغ خیابانی

پایه چراغ خیابانی :

پایه چراغ خیابانی به پایه های نصب شده در حاشیه یا وسط اتوبانها ، بزرگراه ها و خیابانها گفته می شود که در ارتفاعات 6 ، 9 و 12 متری تولید می شود . این پایه ها را می توان به صورت لوله ای و چند وجهی تولید کرد . نحوه اتصال قطعات به هم در حالت لوله ای جوشکاری و در حالت چند وجهی  درهم رفتگی ( اورلپ ) است . پوشش بدنه سازه پایه چراغ خیابانی می تواند از رنگ ( رنگ پودری کوره ای یا رنگ هوا خشک ) یا گالوانیزه گرم باشد . این محصول جهت نگهداری پروژکتورها در بالا دارای براکت ( دستک ) در اندازه های مختلف و درخواستی است که به صورت 1 طرفه تا 4 طرفه قابل نصب است .

در برخی از مدلهای پایه چراغ خیابانی ، قطعاتی از آلومینیوم نصب می شود و ظاهری بسیار شکیل تر نسبت به پایه های ساده دارند که به آنها پایه چراغ دکوراتیو گفته می شود .

پایه چراغهای پارکی

پایه چراغ پارکی :

پایه چراغ پارکی به پایه هایی گفته می شود که در پارکها و بوستانها در ارتفاع 3 متر تولید می شوند . جنس بدنه آنها فولاد St37   یا آلومینیوم بوده و پوشش آنها عموماً رنگ است . در پایه چراغهای پارکی می توان از سرچراغی هایی که لامپ کم مصرف می خورند استفاده کرد یا از پروژکتورهای LED  و COB با واتهای مختلف بهره جست . این چراغ ها در شب پارک ها را قابل استفاده می کنند و سایه ایجاد شده توسط درختان و موانع را از بین می برند .

پایه چراغ پارکی در ارتفاع 80 الی 100 سانتیمتر نیز تولید می شوند که اغلب برای نور پردازی و روشنایی باغچه ها و راهروهای شهری استفاده می شوند که به آنها پایه چراغ چمنی گفته می شود  .

قیمت صندلی فلزی پارکی

نیمکت پارکی :

نیمکت پارکی یکی از پرکاربردترین تجهیزات مبلمان شهری است که علاوه بر فضاهای باز شهری نظیر پارکها ، بوستانها و … در میلاها و مجتمع های اداری ، تجاری ، مسکونی و … نیز مورد استفاده قرار می گیرد . نیمکت پارکی در سه لول تولید می شود .

نیمکت پارکی لوله ای :

این محصولات دارای بدنه ای از جنس لوله یا پروفیل هستند و عموماً دارای طرح های ساده ای هستند . از نظر اقتصادی و قیمتی نیز پایین ترین قیمت را در نیمکتهای پارکی دارند .

نیمکت پارکی CNC :

نیمکت پارکی CNC  از برشکاری ورق های فولادی در اشکال هندسی و طراحی شده توسط نرم افزار های مهندسی ساخته می شود . این برشکاری توسط دستگاه های فوق دقیق سی ان سی پلاسما انجام می گیرد که دقتی در حد 1 میلیمتر دارند . نیمکتهای پارکی سی ان سی دارای طرح های بسیار مدرن و شکیل و همچنین مدلهای بسیار متنوعی است و از نظر قیمتی مقداری از نیمکت لوله ای شهری گرانتر هستند .

نیمکت پارکی چدنی :

نیمکت پارکی چدنی به وسیله ریخته گری چدن و تولید بغلی های چدنی تولید می شود . این نیمکتها زیباترین ، بادوام ترین و گرانترین نیمکت های فضای باز شهری هستند .

فارغ از اینکه نیمکت پارکی در کدام لول باشد ، پشتی و نشیمنگاه آن را می توان از سه متریال مختلف تولید کرد ( چوب ، چوب پلاست ، فلز ( قوطی )) . پوشش همه نیمکتهای پارکی از رنگ پودری کوره ای است و اتصالات بدنه آن به وسیله پیچ و مهره و جوشکاری انجام می شود .

سطل زباله و مخزن زباله فلزی شهری

مخزن زباله پارکی :

مخزن زباله پارکی نیز مثل نیمکت پارکی در سه لول تولید می شود :

مخزن زباله لوله ای :

مخازن زباله لوله ای دارای اسکلت و بدنه ساخته شده از لوله یا پروفیل هستند و دارای ساختار عمدتاً ساده می باشند . بعضی از مدلهای آنها دارای سایبان و بعضی بدون سایبان هستند و از نظر قیمتی پایین ترین قیمت را در رده مخازن زباله درون شهری دارند .

مخزن زباله CNC  :

مخازن زباله CNC در ابتدا در نرم افزار های طراحی مهندسی مکانیک نظیر کتیا به صورت سه بعدی طراحی شده و بعد از محاسبات لازم و انتقال آن به دستگاه برش CNC  پلاسما ، روی ورق های فولادی برشکاری می شود . طرح و مدلهای بسیار متنوع و زیبا از ویژگیهای این محصول پارکی است .

مخزن زباله چدنی :

مخزن زباله چدنی ، شیک ترین و گرانترین مخزن زباله شهری است . ساختار این مخازن زباله به وسیله ریخته گری چدن تولید می شود و دوام آن بی نظیر است .

فارغ از اینکه شما کدام نوع از مخازن زباله را انتخاب کنید ، همه آنها به وسیله رنگ پودری کوره ای به صورت تک رنگ یا دو رنگ ، رنگ آمیزی می شوند و شهر ما را زیبا و زیباتر می کنند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *