پایه چراغ پارکی شهری

پایه چراغ پارکی نهال

پایه چراغ پارکی شهری شهر سامان :

پایه چراغ پارکی شهری که نامهایی همچون چراغ باغی یا چراغ  فضای باز دارد و در انگلیسی ( Landscape Lighting یا Area lighting) نامیده می شود ،  یکی از زیباترین و کلیدی ترین تجهیزات در عرصه طراحی و نورپردازی شهری است که سهم بسزایی در زیبا سازی فضاهای سبز شهری دارد . با توجه به رشد تکنولوژی و همچنین مهاجرت به شهرهای بزرگ و در نتیجه افزایش جمعیت که منجر به رشد قارچ گونه آپارتمانها به جای منازل ویلایی حیاط دار ، سبب شد که انسان از طبیعت بیشتر و بیشتر فاصله بگیردو متاسفانه از آنجا که این مساله به طور مستقیم در سلامت روانی افراد تاثیر گذار است ، به طور واضحی سبب به هم خوردن تعادل و آرامش روحی و روانی افراد جامعه شد . به طوریکه مسائلی چون استرس و اضطراب ، خشونت و پرخاشگری ، افسردگی و ناکامی و … را در پی داشت .

در این بین و در حالت کلی باید برای کاهش این اثرات منفی از روشهایی چون استفاده بیشتر و بهتر از فضاهای سبزشهری ، زیبا سازی و ایمن سازی فضای سبز شهری بوستان ها و پارک ها و همچنین توسعه اماکن تفریحی و ورزشی و اقداماتی از این قبیل بهره جست .

پایه چراغ پارکی شهری یا پایه چراغ محوطه ای با توجه به تنوع بسیار بالا در طرح و نقش اعم از ساده و مدرن و همینطور تنوع بالا از نظر متریال و قیمت ، نه تنها گزینه ای مناسب بلکه بهترین گزینه برای نورپردازی محیط های باز اینچنینی است . از نظر فنی به علت وجود درختان در پارکها و بوستان ها که در شب باعث ایجاد سایه خواهند شد ، امکان استفاده از پایه های روشنایی خیلی بلند به تعداد زیاد در پارکها و بوستان ها وجود ندارد و باید از چراغ های پارکی که ارتفاع کمتری دارند برای ایجاد حجم و دانسیته نور متناسب استفاده کرد .

چراغ پارکی

مزایای پایه چراغ پارکی شهری :

 • زیبا سازی پارک ها و فضاهای سبز شهری
 • تامین روشنایی و امنیت پارکها در شب
 • افزایش امکان استفاده از طبیعت برای همه افراد جامعه
 • تسهیل در عبور و مرور افراد در معابر شهری
 • قابل استفاده در اماکن مختلف خصوصی و عمومی
 • ایجاد نشاط و شادی و ترغیب مردم به استفاده بیشتر از بوستان ها و فضاهای سبز
 • قابل نصب در معابر و خیابان های مختلف
 • متناسب باسلایق متنوع و مختلف سنی و قومیتی
 • همگام بودن با جدیدترین و به روز ترین دستاوردهای روز دنیا در تامین انرژی

تولید پایه چراغ پارکی شهری :

در تولید چراغ پارکی های تولید شده درگروه تولیدی شهر سامان ، پایه ها عموماً از دو قسمت کلی در سازه خود برخوردار می باشند :

 1. هد
 2. پایه یا بدنه

از نظر اتصال هد به بدنه هم در دو حالت انجام می شود :

 1. مونتاژجدا ( تبدیل جدا )
 2. پرس لوله ها روی هم و جوشکاری

پایه یا بدنه بسته به مدل انتخابی می تواند در سه دسته مختلف تولید شود :

 1. پایه چراغ پارکی فلزی
 2. پایه چراغ آلومینیومی
 3. پایه چراغ چدنی ( داکتیل )

پایه چراغ پارکی شهری با استفاده از ورق فولاد ST37  ساخته می شوند . سطح مقطع این پایه ها معمولا دایره ای شکل می باشد که از نظر قیمت چراغ پارکی بسیار ارزان و مقرون به صرفه است ، ولی بسته به سفارش و سلیقه مشتری امکان تولید پایه چراغ به صورت چند وجهی نیز مهیا می باشد .

لوله استفاده شده در تولید چراغ های پارکی بین 2 تا 4 اینچ می باشد . پوشش اغلب این پایه ها یکی از حالتهای گالوانیزه گرم ، رنگ هوا خشک اپوکسی یا رنگ کوره ای پودری الکترواستاتیک است .

پایه چراغ های پارکی در دو حالت یک طرفه و دوطرفه بسته به نوع محل مورد استفاده ساخته می شوند . چراغ های به کار رفته در این محصول دارای استاندارد IP65  بوده که در مقابل نفوذ گرد و خاک ، آب و حشرات مقاوم است .

پایه چراغهای پارکی

قیمت پایه چراغ پارکی شهری :

قیمت چراغ پارکی تحت تاثیر عوامل ذیل تغییر می کند :

 • نوع و مدل پایه
 • جنس پایه ( فزی ، آلومینیوم ، چدن )
 • نوع چراغ به کار رفته در پایه
 • نوع پوشش استفاده شده ( گالوانیزه ، رنگ اپوکسی ، رنگ پودری الکترواستاتیک )
 • ضخامت لوله استفاده شده
 • نحوه طراحی و مقدار برشکاری و خمکاری لوله
 • تعداد سفارش

درست است که نام این محصول پایه چراغ پارکی شهری است ، اما دارای کاربرد وسیع در اماکن مختلف عمومی ، دولتی و خصوصی است . این پایه ها قابلیت سوار شدن سیستم های سولار ( خورشیدی ) را نیز دارا می باشند که با استفاده از این سیستم هیچ نیازی به سیم کشی و برق نیست . باطری های خورشیدی در طول روز انرژی مورد نیاز را در باطری های خود ذخیره می کنند و در شب چراغ ها را روشن نگه می دارند .

استفاده از این نوع پایه چراغ ها جهت مناطقی که دور افتاده باشد و امکان کابل کشی و رساندن برق به آن نقطه نباشد ، توصیه می شود .نوع کوتاه پایه ها به چراغ چمنی معروف است که در جای خود توضیحات کامل و مکفی ارائه می گردد .

به علت حساسیتی که در تولید این محصولات از نظر اشکال ظاهری ، مقدار خم ، نوع جوشکاری ، نوع چراغ و حباب و … وجود دارد ، پیشنهاد می شود عزیزان به هنگام سفارش و استعلام قیمت حتماً نکات فنی را متذکر و با مشخصات کاملی که از محصول خود دارند اقدام به استعلام قیمت و واگذاری سفارش به شرکت های معتبر نمایند .

جهت رویت مدلهای چراغ پارکی از طریق کلیک رو لینک یا رفتن به قسمت محصولات اقدام فرمایید .