نیمکت پارکی یا صندلی پارکی

نیمکت پارکی یا صندلی پارکی

نیمکت پارکی فلزی یا صندلی پارکی فلزی  :

نیمکت پارکی فلزی یا صندلی پارکی فلزی ( Bench ) در کنار مخزن زباله فلزی پارکی یکی از کاربردی ترین و مهم ترین تجهیزات اماکن پرتردد و پر ازدحام است که به طور کاملاً تخصصی و مدرن در گروه تولیدی شهر سامان طراحی و تولید می شود .

این ابزار پرکاربرد مبلمان شهری نقش ویژه ای در سلامت و احساس آرامش افراد جامعه دارد . نمونه بارز استفاده از این محصول در پارکها ، بوستانها و فضاهای باز شهری است . این اماکن به علت پذیرا بودن انواع مختلفی از افراد جامعه نظیر مادران و کودکان ( محوطه های بازی ) ، سالمندان ، دانشجویان و … بیشترین پتانسیل نشستن و استفاده از صندلی پارکی را دارند .

این نیاز اجتماعی در شهرهای بزرگ که زندگی آپارتمانی ، ازدحام جمعیت ، ترافیک ، آلودگی هوا ، آلودگی صوتی و … بیشتراست ، ملموس تر است .

 ارتقاء کیفی و کمی صندلی های پارکی در این مراکز می تواند نقش مثبت و موثری در کاهش اضطراب ، احساس آرامش ، استفاده بهتر و لذت بیشتر از فضای سبز و طبیعت داشته باشد .

تولید نیمکت پارکی فلزی :

طراحی ، ابعاد نیمکت پارکی ، تولید نیمکت پارکی و حتی فروش نیمکت پارکی مبحثی کاملاً فنی و تخصصی است که علاوه براینکه در آرامش و آسایش افراد یک جامعه موثر است ، می تواند دارای زیبایی بصری بسیار بالا و تاثیر گذار در بهتر شدن سیمای شهری باشد .

در این میان مهمترین بحث در طراحی این محصول راحت بودن آن است . چون نیمکتها اغلب در فضاهای تردد عابرین پیاده نصب می شود و افراد ممکن است زمان زیادی را برای استراحت ، صحبت ، مطالعه یا هر کار دیگری روی آن صرف کنند .

لذا راحت بودن و اذیت نشدن آنها مسئله ایست که طراحان خلاق و زبردست مبلمان شهری باید حتماً مد نظر قرار بدهند . در کنار آن نیز به ایمن بودن صندلی و دوام بالا در شرایط جوی مختلف ، شرایط دمایی متنوع در فصول سال دقت داشته باشند .

برای انتخاب نوع نیمکت های فلزی پارکی متناسب با محیط باید به نکات ویژه ای توجه کرد از قبیل :

 1. زیبایی ظاهری
 2. میزان راحتی
 3. کاربردی بودن
 4. هماهنگی با محیط پیرامون
 5. ایمن بودن
 6. جانمایی مناسب و تعداد کافی
 7. اقتصادی بودن

نیمکت فلزی پارکی یا صندلی فلزی پارکی از نظر نوع تولید به سه دسته کلی تقسیم می شوند :

 • نیمکت های پارکی ساده یا لوله ای
 • نیمکت های پارکی  CNC
 • نیمکت های پارکی چدنی ( داکتیل )
تولید نیمکت پارک

نیمکت لوله ای فلزی :

این نوع از نیمکت ها دارای اشکال پیچیده ای نیستند و عموماً شکلی ساده دارند و همین امر سبب می شود تا پروسه تولید ساده ای داشته باشند و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه ترین نیمکتهای بازار هستند . از این محصول معمولاً در جاهایی استفاده می شود که قیمت پایین و سرعت بالای تولید در اولویت باشد .

یکی از دلایلی که این نوع از نیمکتها نسبت به مدلهای دیگر از قیمت مناسبتری برخوردار است این است که در این نوع از برشکاری سی ان سی استفاده نمی شود و به همین جهت پرت ورق ندارند و هزینه های مربوط به برشکاری دقیق به آنها تعلق نمی گیرد .

دلیل دیگر آن سادگی در تولید است که این امر خود سبب بالا رفتن سرعت تولید و افزایش راندمان است . عموماً در تولید این محصول از لوله و خمکاری استفاده می شود .

البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که علی رقم اینکه در این مدلها قیمت پایین تر است ،در مقابل دوام و کیفیت بسیار بالایی دارند . در مرحله رنگ کاری کوری می توان آنها را به صورت دو رنگ در طیف رنگهای بسیار متنوع و شاد تولید کرد .

نیمکت فلزی لوله ای

نیمکت CNC   :

در تولید این نوع از نیمکتهای پارکی ، در ابتدا طرح مورد نظر در نرم افزار های طراحی صنعتی و سه بعدی نظیر solidwork  طراحی می شود .

پس از طراحی ، قطعات نیمکت به وسیله دستگاه برشکاری دقیق CNC  پلاسما از روی ورق با ضخامت استاندارد برشکاری می شود .

در مرحله بعد نوبت به مونتاژ کار می رسد و نیمکت ها بسته به طرحشان مونتاژ می شوند . پس از مونتاژ جهت رنگ آمیزی به واحد رنگ انتقال می یابند و در این بخش به وسیله رنگ های پودری الکترواستاتیک ( رنگ کوره ای ) رنگ آمیزی می شوند که دارای دوام فوق العاده بالا در برابر ضربه ، شرایط جوی نامساعد ، رطوبت و … می باشد .

این نوع نیمکت از نظر اقتصادی و هم از نظر زیبایی مقرون به صرفه بوده و بیشترین استفاده را در بین انواع نیمکتهای تولید شده دارد و علاوه بر همه نکات مثبتی که دارد ، به خاطر طراحی مدرن و به روز شده اش ، می تواند سهم بسزایی در زیباسازی محیط پیرامونش داشته باشد .

در پروسه تولید این نوع از نمیکت ، چون از دستگاه CNC پلاسما با دقت برشکاری 1 میلیمتر استفاده می شود ، این امکان وجود دارد که طرح لوگو مشتری یا طرح دلخواه مورد نظرش را روی بدنه نیمکت برشکاری کنیم ، یا حتی به صورت 0 تا 100 از روی طرح مشتری نیمکت را برشکاری و تولید کنیم .

نیمکت پارکی cnc

نیمکت چدنی  :

نیمکت چدنی بالاترین درجه از نظر کیفیتی و قیمتی را در بین نیمکت های فضای باز داراست . بدنه داکتیل یا چدنی آن دارای طرح های بسیار شکیل و دیدنی بوده و از دوام بسیار بالایی برخوردار است . وزن این نیمکت هم به خاطر متریال تولید شده اش بالاست و امکان سرقت این نوع از نیمکت ها بسیار کم است .

در تمام این مدلهای نیمکت که ذکر شد ، نوع جوشکاری CO2 است . نوع نشیمنگاه نیمکت ها می تواند از چوب ، فلز و چوب پلاست باشد که هر کدام مزایای مخصوص به خود را دارند .

نیمکت چدنی

قیمت نیمکت فلزی پارکی یا قیمت صندلی فلزی پارکی :

اگر بخواهیم عوامل موثر در قیمت نیمکت فلزی پارکی را مورد بررسی قرار دهیم ، می توان به عوامل زیر اشاره کرد :

 • نوع نیمکت مورد نظر ( لوله ای یا ساده ، CNC ، چدنی )
 • نوع و ضخامت ورق استفاده شده
 • نوع و ضخامت لوله استفاده شده
 • نوع طراحی و میزان برشکاری ورق
 • نوع مونتاژ ، مقدار جوشکاری و پیچ به کار رفته
 • نوع رنگ به کار رفته در رنگ کاری
 • تعداد سفارش
 • نوع نشیمنگاه درخواستی ( چوب ، فلز ، چوب پلاست )
 • نوع طرح ( از نظر کاهش پرتی در برشکاری )

نحوه نصب این نیمکت ها بسیار ساده بوده و نیاز به تخصص خاصی ندارد . در هر پایه محلی برای بستن پیچ وجود دارد . کافیست در جایی که می خواهید نصب کنید ، محل های مورد نظر را سوراخ کاری نموده و نیمکت را به وسیله پیچ به زمین متصل کنید .

البته نیمکت چدنی چون دارای وزن زیادی است ، نیاز به همین سوراخ کاری هم نیست و خودش مستحکم روی زمین قرار می گیرد ، لکن برای اطمینان بیشتر می توانید آنها را هم به وسیله پیچ به زمین متصل کنید .

امیدواریم که توانسته باشیم در این مقاله دید بهتری نسبت به نیمکتهای فضای باز به شما عزیزان داده باشیم و به اطلاعات شما در این زمینه افزوده باشیم . شما در هر لحظه می توانید جهت دریافت لیست قیمت نیمکت پارکی و صندلی پارکی با کارشناسان فروش گروه تولیدی شهر سامان تماس حاصل فرمایید .

در ادامه جهت انتخاب بهتر و کاملتر شما پیشنهاد می کنم مقاله ست نیمکت پارکی و مخزن زباله پارکی را مطالعه فرمایید .

جهت مشاهد مدل های نیمکتهای پارکی به این قسمت مراجعه فرمود یا از طریق قسمت فروشگاه مشاهده بفرمایید .