مبله پایه چراغ دکوراتیو

مبله پایه چراغ دکوراتیوچیست ؟

مبله پایه چراغ دکوراتیو یکی از قسمتهای مهم پایه چراغ خیابانی دکوراتیو است که در قسمت پایین پایه قرار می گیرد و زیبایی پایه ها را دو چندان می کند . پایه چراغ های دکوراتیو در واقع پایه چراغ های لوله ای شکیلی هستند که معمولاً با رنگ مشکی رنگ آمیزی می شوند و با قطعات آلومینیومی طلایی رنگ نظیر کتیبه ، النگویی و سر نیزه تزئین می شوند . این پایه چراغ ها شکل تازه و زیبایی به بلوارها ، میادین و خیابانها می بخشند و دارای طرح ها و مدلهای بسیار چشم نوازی هستند .

چیزی که در همه پایه چراغهای دکوراتیو مشترک است ، وجود مبله در قسمت پایین آنها است . مبله های پایه چراغهای دکوراتیو دارای طرح ها ، نقش ها و متریالهای متفاوتی هستند که هر کدام در قیمت نهایی پایه تاثیر گذارند . این مبله ها می توانند دارای بدنه فولادی با کتیبه های آلومینیومی بوده یا به صورت یک تکه آلومینیومی می باشند . قطعات آلومینیومی نصب شده روی این پایه چراغ های شهری به روش ریخته گری آلومینیوم تولید می شوند و دارای طول عمر و استقامت بسیار بالایی هستند به طوریکه در فضاهای باز و در مقابل نور مستقیم خورشید ، سالیان سال دوام آورده و شکل اولیه خود را حفظ می کنند .

از این مبله ها می توان در پایه پرچم های دکوراتیو نیز استفاده کرد و از نظر ساختاری خیلی با پایه چراغ دکوراتیو تفاوتی ندارند و می توان گفت تنها تفاوتشان در این است که به جای اینکه دارای براکت جهت نصب سرچراغی باشند ، دارای قرقره و سیم بکسل جهت نگهداری پرچم هستند .

مشخصات فنی مبله های دکوراتیو چیست ؟

مبله ها بر اساس جنس و نوعشان دارای مشخصات فنی مختلفی هستند و ابعاد آنها بستگی به ابعاد پایین ترین قطعه لوله در پایه دارد . در حالت کلی پایه چراغ های دکوراتیو در ارتفاع بین 3 الی 12 متر قابل تولید هستند . بسته به ارتفاع و مشخصات فنی ارائه شده توسط مشتری می توانند از 1 ، 2 ، 3 یا 4 قطعه تشکیل شوند . یعنی در پایین قطر لوله ها بالاتر است و به تدریج که به سمت بالا می رود از قطر آن کاسته می شود .

به طور مثال یک پایه چراغ دکوراتیو 9 متری را می توان به صورت ترکیب لوله های ( 4 – 3 – 2 ) اینچ یا ( 5 – 4 – 3 ) اینچ تولید کرد . بنابر این با مشخص شدن ضخامت لوله های این پایه ها ، اندازه مبله مورد نیاز آنها و همچنین ابعاد النگویی استاندارد آنها که در مقاطع تبدیل تکه ها قرار می گیرد ، مشخص می شود .

بدیهی است که هر چه ضخامت لوله ها قطورتر در نظر گرفته شود ، مبله ها ، گلدونی ها و النگویی ها هم باید بزرگتر تولید شوند . بنابر این به قیمت نهایی سازه افزوده خواهد شد .

براکتها و دستکهای نصب شده روی پایه چراغ های دکوراتیو نیز دارای اشکال متنوع و جالبی هستند . براکتهای این پایه ها به صورت مورب ، منحنی و عصایی طراحی و تولید می شوند و معمولاً در یک طرف آنها سر نیزه های آلومینیومی طلایی رنگ نصب می شود .

برای ایجاد روشنایی در بالای براکت های منحنی و مورب می توان از انواع سرچراغی های لاک پشتی و COB لنز دار است که در بازار از 50 وات تا 150 وات آنها موجود است . این سرچراغی ها دارای بازدهی و طول عمر بسیار بالایی هستند و می توانند نور را تا 30 متر پرتاب کنند . ضمن اینکه ظاهر بسیار مدرن و زیبایی دارند و رنگ بدنه آنها نیز مشکی است که با رنگ پایه ها همخوانی دارند .

 برای براکت های عصایی عموماً از سرچراغی های بلوطی شکل استفاده می شود که در آنها از لامپهای سرپیچی LED و کم مصرف استفاده می شود . دستکهای عصایی شکل معمولاً در ارتفاع 3 متری پایه ها نصب می شوند .

برای آگاهی بیشتر و کسب اطلاعات تکمیلی درباره مبله پایه چراغ دکوراتیو و قیمت پایه ها در مدلها و ارتفاعات مختلف با مشخصات فنی متنوع ، می توانید با واحد فروش گروه تولیدی شهر سامان تماس گرفته و از راهنمایی های کارشناسان واحد فروش بهره ببرید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0/5 (0 نظر)