ابعاد فونداسیون پایه چراغ

ابعاد فونداسیون پایه چراغ و دیتیل فونداسیونها :

ابعاد فونداسیون پایه چراغ خیابانی چند در چند است ؟ دیتیل فونداسیون پایه چراغ روشنایی معابر به چه صورتی است ؟ چگونه خودمان فونداسیون پایه چراغ خیابانی را در محل اجرا کنیم ؟ در مناطق باد خیز چگونه استقامت پایه را تقویت کنیم ؟ آکس بولتهای پایه چراغ به چه صورتی باشد ؟

اولین و مهمترین مرحله نصب یک پایه چراغ خیابانی اجرای فونداسیون آن است . فونداسیون پایه چراغ خیابانی را می توان به دو صورت فونداسیون آماده و فونداسیون ریختگی ( اجرا در محل ) تولید کرد . از نظر استقامت در شرایط عادی خیلی با هم فرقی ندارند . اگر فرد متخصص با دانش فنی اجرای فونداسیون را به صورت بومی در اختیار دارید ، می توانید با دریافت شابلون از گروه تولیدی شهر سامان ، خودتان نسبت به اجرای فونداسیون پایه مورد نظرتان اقدام بفرمایید .

دقت کنید که حتماً بولت را طبق شابلون ارسالی از سمت شرکت نصب کنید . چون شابلون فولادی ارسالی دقیقاً مطابق با بیس پلیت پایه بوده و در هنگام نصب پایه روی بولتها هیچ مشکلی به وجود نمی آید . اگر در این زمینه دقت کافی نشود ، ممکن است که وقتی که بخواهیم پایه را روی بولتها نصب کنید ، بولتها مطابق با سوراخ های بیس پلیت نباشد و باید روی انها نصب نشوند .

فونداسیون آماده پایه چراغ خیابانی

اندازه استاندارد فونداسیون های پایه چراغ ها چیست ؟

به صورت پیش فرض ، ما پایه چراغ های خیابانی را در ابعاد 6 متر ، 9 متر و 12 متر تولید می کنیم . البته بسیار اتفاق می افتد که مشتری عددی را بین ارتفاعات می خواهد که پیشنهاد می شود از عدد بالایی به عنوان مرجع استفاده کنید تا خاطری آسوده تر داشته باشید . دقت کنید که هر چه فونداسیون یک پایه قوی تر باشد ، طول عمر و استقامت آن در شرایط نا به هنجار بیشتر خواهد بود . به طور مثال اگر پایه شما 10 متری باشد بهتر است که از فونداسیون پایه 12 متری برای اجرای آن استفاده کنید .

مسئله دوم این است که ممکن است این پرسش برای شما پیش بیاید که پایه چراغ های لوله ای از نظر ابعاد فونداسیون چه فرقی با پایه چراغ چند وجهی دارند ؟ پاسخ این است : هیچ فرقی ( البته در حالت استاندارد ) . اگر یک پایه اختصاصی با مشخصات فنی خاص که دارای وزن بالایی است بخواهید ، خوب طبیعی است که با فونداسیون آن را نیز تقویت کنید . درباره پایه بتنی چراغ پارکی هم بخوانید .

ابعاد پشنهادی ما برای ابعاد فونداسیون پایه چراغ های خیابانی به صورت زیر است :

فونداسیون پایه چراغ 3 متری ( پارکی ) : مکعب مستطیل 35 * 35 * 40 سانتیمتر

فونداسیون پایه چراغ 6 متری : صفحه بالا  30 * 30  سانتیمتر – صفحه پایینی 50 * 50  سانتیمتر – ارتفاع 70 سانتیمتر

فونداسیون پایه چراغ 9 متری : صفحه بالا 40 * 40 سانتیمتر – صفحه پایینی 60 * 60 سانتیمتر – ارتفاع 1 متر

فونداسیون پایه چراغ 12 متری : مکعب مستطیلی با صفحه 60 * 60 و ارتفاع 140 سانتیمتر

نکته : این ابعاد برای پایه پرچم های شهری فلزی هم در همین ارتفاعات پاسخگوست .

پایه بتنی چراغ پارکی

آکس بولتهای فونداسیون پایه چراغ به چه صورتی باشد ؟

آکس به معنی وسط چیزی را در نظر گرفتن است و در اینجا به معنای نقطه وسط سوراخ بیس پلیت است . برای اینکه موقعیت سوراخ های بیس پلیت مشخص شود تا در مواقعی که دسترسی به شابلون نیست و ما می خواهیم بگوییم که فاصله بولتها به چه صورتی باشد . فاصله آکس به آکس سوراخ ها را به مشتری می گوییم . یا زمانی که مشتری پایه ای را آماده دارد و می خواهد فقط فونداسیون آن را سفارش دهد . فاصله آکس به آکس به فاصله وسط سوراخ اول یا بولت اول تا وسط سوراخ یا بولت کناری آن است . اما بهتر است تا حد امکان از شابلون استفاده شود تا میزان خطا به حداقل مقدار ممکن برسد .

ابعاد فونداسیون پایه چراغ در مناطق باد خیز به چه صورتی است ؟

ابعادی که برای فونداسیون پایه چراغ ها عرض شد برای حالتی است که در شرایط استاندارد آب و هوایی و خاک مناسب در نظر گرفته شده است . در مواردی که خاک محل مورد نظر برای نصب پایه چراغ سست و ماسه ای باشد . پایه قرار است روی تپه یا در ارتفاعات نصب شود . منطقه دارای بادهای شدید و طوفان های فصلی با سرعت بالا است . وزن پایه ما بالاتر از حد استاندارد است . منطقه زلزله خیز است . حتماً باید ابعاد فونداسیون بزرگتر شود تا استقامت آن تقویت شود چون در این شرایطی که ذکر شد در اکثر موارد احتمال افتادن پایه از فونداسیون وجود دارد و معمولاً پایه از بدنه خم نمی شود یا نمی شکند ( البته احتمال آن وجود دارد ولی بسیار نادر است ) .

لذا در این موارد بهتر است ابعاد فونداسیون پایه چراغ طبق نظر کارفرما یا مهندس ناظر اجرا شود تا مقدار ریسک به حداقل ممکن برسد .

2 پاسخ
  • شهر سامان گفته:

   سلام و عرض ادب جناب سفید دشتی عزیز
   لطفا در یکی از پیام رسان ها پیام بذارید و تعدادشو بفرمایید تا قیمتش رو عرض کنم خدمتتون
   با شماره 09123269173

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *