پایه چراغ دکوراتیو

پایه چراغ دکوراتیو خیابانی چیست ؟

پایه چراغ دکوراتیو خیابانی نام پایه چراغ هایی از دسته پایه روشنایی شهر است که دارای ظاهری متفاوت و بسیار شکیل تر نسبت به پایه چراغ های خیابانی معمولی دارند . این محصولات ( DECORATIVE POLS ) که جهت نورافشانی اماکن عمومی ، بلوار ها ، میدانها و خیابانهای شهر استفاده می شوند ، علاوه بر تامین نور خیابانها در شهر ، خود یک عامل زیبا سازی شهری به حساب می آیند و در تغییر سیمای شهری بسیار مفیدند .

ظاهر منحصر به فرد و رنگ های مشکی – طلایی این پایه های گروه تولیدی شهر سامان  ، آنها را در نوع خود منحصر به فرد و بسیار پر طرفدار کرده است . پایه های دکوراتیو شهری به صورت لوله ای تولید می شوند که هر کدام از اینها می توانند مشخصات فنی مخصوص به خود را داشته باشند .

این پایه های روشنایی جزو زیباترین و چشم نوازترین پایه چراغ های روشنایی است که در کل دنیا تا کنون طراحی و تولید شده و در مکانهایی که نصب می شوند علاوه بر تامین روشنایی و امنیت محل باعث زیبایی فوق العاده محیط خواهد شد . ضمن اینکه متریال و مواد اولیه به کار رفته در این پایه ها ، از بهترین و با کیفیت ترین مواد موجود در بازار است . در نتیجه طول عمر ، دوام فوق العاده ای دارد و می تواند به مدت های بسیار طولانی ظاهر اولیه خود را با همان کیفیت حفظ کند .

پایه روشنایی دکوراتیو

تولید پایه چراغ های  دکوراتیو :

همانطور که در بالا عرض کردیم مثل پایه چراغ خیابانی روشنایی ، پایه چراغهای دکوراتیو که از خانواده پایه چراغ لوله ای است ، در ارتفاعات 6 متری ، 9 متری و 12 متری به وسیله لوله های فولادی ST37  تولید می شوند . پایه های 6 متری عموماً به صورت 2 تکه و با لوله های 4  اینچ به 3  اینچ  یا 3  اینچ به 2  اینچ تولید می شوند و این خود یک عامل موثر در تعیین قیمت این پایه ها می باشد . لذا در هنگام برآورد قیمت حتماً سوال کنید که از چه لوله هایی جهت تولید مغزی اصلی پایه استفاده می شود .

پایه های 9 متری به صورت 3 تکه تولید می شوند و از لوله های 4  اینچ به  3  اینچ به  2  اینچ  یا  5  اینچ  به  4  اینچ  به  3  اینچ استفاده می شود . در محل اتصال لوله ها به هم از تبدیهای فولادی جهت اتصالات قطعات استفاده می شود و از جوشکاری CO2  جهت جوشکاری تمام قطعات بهره برده می شود .

پایه چراغهای دکوراتیو 12 متری به صورت 4 تکه تولید می شوند و دارای تنوع بیشتر از نظر قطر تکه ها دارند و می توانند به صورت 6  اینچ به  5  اینچ  به 4  اینچ  به 3  اینچ  یا 5 اینچ به  4  اینچ   به  3 اینچ  به 2  اینچ تولید شوند . ضخامت بیس پلیت و لچکی ها را در این پایه ها ضخیم تر در نظر می گیرند تا در برابر لرزش و تکانها کاملاً مقاوم باشند . بیس پلیت این پایه ها عموماً به صورت 4 بولته ( 4 سوراخه ) در نظر گرفته می شود .

نصب کتیبه روی مبله پایه چراغ دکوراتیو

نصب کتیبه روی مبله پایه دکوراتیو

ملحقات پایه روشنایی دکوراتیو :

پایه چراغ های مذکور بر بدنه فولادی لوله ای که دارند دارای قطعات تزئینی آلومینیومی و گلدانی نیز می باشند . مبله پایه چراغ دکوراتیو نام قطعه مکعب مانندی است که در پایین پایه نصب می شود و قطعات طلایی آلومینیومی روی آن نصب می شوند که حالت کتیبه دارند .

البته  مبله و گلدانی های پایه چراغ دکوراتیو انواع مختلفی و ابعاد متنوعی دارند . در بعضی مدلها، گلدانی فلزی است و قطعات آلومینیومی روی آنها نصب می شوند و در بعضی از مدلها کلا به صورت یک تکه آلومینیومی هستند که از نظر قیمتی هم به علت بالاتر بودن قیمت آلومینیوم نسبت به آهن دارای قیمت بالاتری هستند .

از دیگر ملحقات این پایه ها تزئینات آلومینیومی هستند که در سایر نقاط پایه نصب می شوند مانند حلقه هایی که در محل های تبدیلها نصب می شوند و سرنیزه ها که در بالای تاج پایه نصب می شود  ، همچنین استوانه ای که در بالای گلدانی پایه ها نصب می شود .

مبله پایه روشنایی دکوراتیو

مبله فولادی و کتیبه پایه دکوراتیو

سرچراغی های قابل نصب روی براکت پایه  :

بر روی این پایه ها می توان انواع سرچراغی و پروژکتورهای دلخواه لاک پشتی ، COB  ، LED و … قابل نصب است و تعیین توع چراغ نصب شده در بالای پایه بسته به نظر مشتری است . جهت رنگ آمیزی این محصولات از رنگ های خودرویی استفاده می شود که دارای کیفیت بسیار بالایی می باشدو در شرایط جوی مختلف پایداری قابل تحسینی دارند .

برای نصب و اجرای این پایه های خیابانی می توان از فونداسیون های اجرا در محل یا فونداسیون های آماده استفاده کرد که ابعاد فونداسیون بسته به ارتفاع پایه ، وزنش و مشخصات فنی تولید شده اش دارد .

براکت های پایه چراغ دکوراتیو

دستک های پایه روشنایی دکوراتیو

کلام آخر :

در کل اگر قصد خرید پایه چراغی جهت خیابانهای مرکزی شهرتان را دارید یا جایی که در معرض چشم و تردد مردم است و زیبایی آن برایتان مهم است ، این پایه چراغ یک پیشنهاد بی نظیر است .

شما می توانید مدلهای پایه دکوراتیو ما را در شش مدل آماده ( PC 09PC 10PC 11  PC 12PC 13PC 14 )  مشاهده بفرمایید . البته قابل ذکر است که گروه تولیدی شهر سامان آمادگی دارد تا هر مدلی که شما بخواهید از این نوع پایه ها را با طرح کاملاً سفارشی تولید نماید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید?
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
12 ⁄ 4 =