برج نوری ارزان قیمت یا برج روشنایی ارزان قیمت کدام برج نوری است ؟

برج نوری ارزان قیمت یا برج روشنایی ارزان قیمت چه نوع برج نوری است ؟ ارزان ترین حالت برج نوری کدام است ؟ آیا می شود بدون کاستن از کیفیت ، قیمت برج نوری را کاهش داد ؟

همانطور که حتماً می دانید یا در مقالات مختلف وب سایت گروه تولیدی شهر سامان خوانده اید ، عوامل زیادی در تعیین قیمت برج نوری موثرند که به طور مفصل و کامل در مقاله لیست قیمت لحظه ای برج نوری به آن پرداخته ایم . اما در این مقاله می خواهیم به شرایط و حالتهایی بپردازیم که ضمن حفظ ارتفاع و کیفیت ، بتوانیم قیمت سازه روشنایی را کاهش دهیم .

متحرک بودن یا نبودن ، مساله این است ؟

برج های روشنایی تلسکوپی یا برج نوری با هد پرده ای (استادیومی) در دو حالت کلی هد ثابت و هد متحرک تولید می شوند .  در حالت کلی باید ببینیم که اولویت ما کدام است : قیمت یا امکانات .

اگر برج نوری ما قرار است در جایی نصب شود که محافظتی از آن صورت نمی گیرد و امکان دارد پروژکتورها ، سیم بکسل ، کابل و سایر متعلقات آن مورد سرقت قرار گیرد . بهتر است از برج با هد ثابت استفاده شود و در صورتی که در سازه های با ارتفاع پایین بخواهیم پروژکتورهای آن را نصب ، تعویض یا تعمیر کنیم ، می توانیم از بالابر یا جرثقیل استفاده می کنیم . در ارتفاعات بالا و بیشتر در استادیوم ها که وزن هد خیلی بالاست و با نصب پروژکتورهای متعدد وزن آن بالاتر هم می رود ، امکان متحرک سازی هد در آن صورت وجود ندارد و امنیت آن پایین است . بنابر این برج های نوری تلسکوپی با ارتفاع بالا و با تعداد پروژکتورهای بالا ، برج های نوری را به صورت هد ثابت با نردبان ، حفاظ و جان پناه می سازند .

در این قسمت و تا همین مرحله هم می توان یک نتیجه گیری کوچک کرد و آن هم این است که در مواقعی که ارتفاع پایین است و احتمال تعویض یا تعمیر زیاد پروژکتورها ، پایین است . اگر از برج با هد ثابت استفاده شود ، قیمت نهایی بسیار پایین می آید . علت آن هم این است که سیم بکسل ، وینچ ، الکتروموتور ، گیر بکس و تابلو برق در آن به کار نمی رود و از نظر سازه ای هم سازه با وزن سبک تر تولید می شود . ایضاً فونداسیونی هم که قرار است برای آن نصب شود ، خیلی سبک تر و کم هزینه تر تولید می شود .

هیچ ارزانی بی دلیل نیست !!!

لطفاً به این بخش از صحبتهای من دقت ویژه ای بفرمایید . برج نوری یک سازه محاسباتی است یعنی یک برج را می توان در یک ارتفاع واحد در یک بازه قیمتی تولید کرد . این حرف به آن معناست که شرکتی که برج نوری ارزان قیمت تر می دهد ارزان فروش نیست و شرکتی که برج روشنایی را با قیمت بالاتر ارائه می دهد ، گرانفروش نیست . ( البته جدا از سودجویی هایی که برخی افراد می کنند یا واسطه گری هایی که وجود دارد ) .

اینجا مسئله حیاتی و مهم ، مشخصات فنی و نقشه تولید است . برج روشنایی ارزان قیمت تر در یک ارتفاع واحد ، برجی است که وزن کمتر ، دهانه پایین به بالای کوچکتر ، هد کوچکتر با قابلیت حمل پروژکتورهای کمتر باشد .

تعداد پروژکتورهای قابل نصب روی برج و تاثیر آن روی برج نوری ارزان قیمت :

تعداد پروژکتور بر روی هد برج رابطه مستقیمی با قیمت آن دارد . چون در حالتی که تعداد پروژکتورها بالاتر رود ، باید سازه برج تقویت شود و از الکترو موتورها و گیربکس های برقی قوی با توان بالاتر استفاده  شود . بنا بر این در صورتی که تعداد پروژکتورهای استاندارد جوابتان را می دهد ، بی جهت به تعداد پروژکتورها نیافزایید . پروژکتورهای 400 وات بخار سدیم حدوداً 10 کیلوگرم و پروژکتورهای LED  یا SMD یا COB حدود 6 کیلوگرم وزن دارند . لذا پیشنهاد می شود در ارتفاعات زیر 15 متر از پروژکتورهای کم مصرف LED  یا SMD یا COB استفاده شود ، تا وزن کمتری را به هد ، الکتروموتور و گیر بکس وارد کند .

استفاده از نقشه و مشخصات فنی نادرست :

گاهاً مشاهده می شود بعضی از مشتریان بدون داشتن دانش فنی طراحی سازه برج و با تهیه نقشه از منبعی غیر معتبر اقدام به استعلام و خرید برج نوری می کنند . در حالی که ممکن است آن نقشه برای منطقه جغرافیایی خاصی با بادهای شدید یا شرایط متفاوت تهیه شده باشد . ولی در مورد این عزیزان نیازی به این مشخصات و وزن و متعلقات نباشد و بی جهت اضافه پرداخت می کنند .

پس بهتر است در صورتی که نقشه ای که از طرف کارفرمایی به دست شما رسید با کارشناسان ما در واحد فروش چک کنید تا اولاً اگر ایرادی در نقشه و مشخصات فنی وجود داشت ، برطرف و اصلاح شود و ثانیاً در صورتی که می توان از مشخصات سبکتری استفاده کرد تا قیمت سازه ارزانتر شود ، به مشتری و از آن طریق به کارفرما پیشنهاد شود .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید?
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 × 6 =